Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Sokol Chomutice - TJ Sokol Železnice

21. 9. 2015

Vůle a bojovnost přinesla Chomuticím další tři body z domácího utkání! Do Chomutic přijelo mužstvo ze Železnice, které se s námi dělilo o čtvrtou příčku. Čekal se tedy tvrdý a vyrovnaný zápas. Utkání začalo velkým nasazením obou celků, u domácích však trochu vázla přesnost přihrávek. Příčinou byla důrazná hra hostí. Postupem času se začali Chomutice dostávat do slibných šancí, a to vyústilo k vedoucímu gólu domácích, když se po přihrávce do vápna skvěle zorientoval předstoper Tomáš Scháňko, a střelou k tyči se ujali domácí hráči vedení 1:0. Nadále se hrál velmi rychlý a důrazný fotbal. Ve 33. minutě po krásné přihrávce Tomáše Scháňka z obrany, který poslal domácího hráče Jaroslava Novotného do samostatného úniku a útočník "Jájin" zkušeně zavěsil přímo do "šibenice". Hráči Chomutic se ujali  vedení 2:0. Po tomto gólu se zdálo, že tento zápas bude pro domácí snadným utkáním. Nadále si domácí vytvářeli tlak i slibné šance, které bohužel neproměnili, a tak přišel trest, kdy ve 40. minutě udeřili hosté ze Železnice. Středem obrany prošel hráč hostí Jaroslav Daniš a překonal Chomutického brankáře na 2:1. Tak skončil i první poločas. Do druhé půle šli domácí hráči odhodlaně s úmyslem zvýšit náskok a přidat nějaký gól. Opět si vytvářeli slibné šance, které bohužel nebyly využity. A tak přišel znovu trest od hráčů Železnice, kdy v 77. minutě opět hráč Jaroslav Daniš vyrovnal na 2:2 a smazal tak slibný náskok Chomutic. Prakticky se začalo od nuly! Už se zdálo, že zápas dojde k penaltovým rozstřelům, ale po pravé straně zaběhnul hráč Chomutic Lukáš Michálek a přesným centrem našel zkušeného hráče Pavla Šmejdu (jednoho z nejlepších hráčů utkání), který v 83. minutě nedal šanci hostujícímu brankáři a dal na 3:2, a  tím zajistil neporazitelnost Chomutického mužstva na domácím hřišti.

Hlas trenéra: Zápas jsme začali velmi dobře, když jsme po 30. minutách vedli 2:0 a zdálo se, že utkání dovedeme v pohodě do vítězného konce. Ale chyba v obraně a následné snížení na 2:1 do poločasu, kde jsme zbytečně dali šanci hostům ze Železnice a také neproměnění některých šancí nás stálo to, že hosté v utkání dokázali i vyrovnat! Díky vůli a bojovnosti všech domácích hráčů z Chomutic se nakonec podařilo přetáhnout vítězství na naši stranu a připsat si tak další tři body za vítězství. Máme velkou radost a důležité je, že jsme na domácím hřišti (mimochodem je to jedno z nejlepších hřišť s kvalitním trávníkem v okrese) nadále stoprocentní.