Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Sokol Chomutice - Hořice B

12. 10. 2015

Vítězná série Chomutic pokračuje!

V sobotu se odehrálo "sousedské derby" mezi mužstvy Chomutic a Hořic B. Na tento zápas se domácí hráči připravili s velkou pečlivostí a do utkání šli s odhodláním pokusit se o další výhru na domácím hřišti. Zápas začal oboustranně velkým nasazením, kdy si obě mužstva vytvářela náznaky šancí, jenže obrany obou mužstev byly pozorné, a tak skóre na tabuli po 30 minutách bylo stále 0:0. Až přišla 35. minuta kdy domácí po centru do vápna, a podotýkám čistým zákrokem, ve vzduchu s brankářem svedl souboj chomutický útočník Ondřej Lemberk a přihrávkou ve vápně vybídnul kapitána domácích Jaroslava Novotného (Jájina), který nezaváhal a pohotově zakončil na 1:0. Tento gól domácí uklidnil a začali si vytvářet akce, které volali po další brance. Musím říct, že hosté z Hořic v prvním poločase zlobili a vytvářeli si slibné útoky, se kterými si ale pozorná a nechybující obrana domácích poradila. A tak další šance na obou stranách nebyly využity, takže do kabin šli domácí hráči s jednogólovým vedením 1:0. Do druhé půle nastoupili chomutičtí se snahou přidat ještě nějaký gól a rozhodnout utkání. Začali přebírat iniciativu v zápase a vytvářeli si tlak, kdy doslova hořické hráče nepustili na svoji polovinu. Tak přišel moment kdy útočník domácích Ondřej Lemberk (hodnocen jako nejlepší hráč utkání) svým důrazem zbavil míče obranu Hořic a nezištnou přihrávkou mezi obránci uvolnil chomutického útočníka Lukáše Michálka, který skvěle zpracoval míč ve vzduchu a nekompromisně zakončil na 2:0 pro domácí, běžela 61. minuta. Po tomto gólu hosté z Hořic doslova herně odešli, a tak se zápas pro domácí stal jednoduchou záležitostí. Chomutičtí si nadále vytvářeli šance a u mužstva z Hořic stáli "všichni svatí", aby nedostali další góly. Škoda, že nebyly využity. Pro Chomutice se konec zápasu v poklidu dohrával a nebylo pochyb, kdo sousedské derby vyhraje. Další tři zasloužené body pro Chomutice, kdy konec zápasu odpískal rozhodčí Soukup, a tak mohli domácí hráči slavit vítězství a dát děkovačku domácím divákům, kteří si to za povzbuzování po celou dobu utkání zasloužili.

Hlas trenéra Chomutic: Dnes k nám přijel velice technicky zdatný soupeř z Hořic. Na zápas jsme se dobře připravili a všichni naši hráči odvedli stoprocentní výkon, za který jim děkuji. Opět zaslouženě vyhráli a připsali jsme si tak další tři body. Obě mužstva z čela tabulky bodově ztratily (Nová Paka, Lázně Bělohrad), takže jsme si pojistili druhou příčku a dotáhli jsme se na vedoucí celek! Ještě bych chtěl poděkovat našemu brankáři Tomáši Čapkovi, který po zranění a menší odmlce opět nastoupil do brány a udržel čisté konto, i když v druhé půli neměl skoro žádnou práci díky obětavé a perfektní hře všech domácích hráčů, kteří tento zápas odmakali až do konce. Jen tak dál!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář