Jdi na obsah Jdi na menu

Kopidlno B - Chomutice

19. 10. 2015

Tentokrát se kopidlenští nenechali poměrně dobře hrajícím soupeřem zaskočit, udeřili jako první a vítězství už nepustili. Pochvalu za bojovný a dobrý výkon zaslouží všichni hráči. Ani hostující oblíbenec chomutického hodnotitele zápasů " Jájin  " ( ani nevím, jestli byl na hřišti), nebyl nic platný. Za zmínku stojí ještě nepodání ruky od vedoucího hostujícího mužstva po skončeném zápase domácímu vedení týmu (bývá u střídaček zvykem).

Zasloužené vítězství Kopidlna B nad Chomuticemi 1:0

Dal se očekávat vyrovnaný zápas, což potvrdilo to, že stačila jedna branka v síti hostí.

Fanoušci očekávali veskrze vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo a 100 přítomných diváků vidělo pěkný fotbal, ale jen jedinou branku. Chomutice se vezou na vítězné vlně a stoupající formu chtěli potvrdit i na hřišti soupeře z Kopidlna B. Na tomto fotbalovém stadionu se ale hraje všem soupeřům špatně a body se odsud vozí velice těžko. Dnešní zápas s Kopidlnem tým z Chomutic nezačal vůbec špatně a potvrzoval svoji výbornou současnou formu. Prvních 25 minut zápasu patřilo chomutickým hráčům, když měli míč na svých kopačkách a vytvářeli si slibné šance, které ale bohužel pro ně nedokázali proměňovat. Postupem času se hra začala vyrovnávat a domácí hráči se dostávali do herní pohody. Když se už zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodného výsledku 0:0, přišla 44. minuta, kdy domácí zahrávali rohový kop, který proměnil důraznou hlavou Šafařík Milan na 1:0. DO byla velká rána do sebevědomí Chomutic a do kabin odcházeli za nepříznivého stavu.

Co si řekli o přestávce hráči Chomutic nám prozradil jejich trenér Miroslav Kloutvor: ,,o přestávce jsme si řekli, že se zápasem půjde ještě něco udělat. Jenže obětavá a pozorná hra domácích, které jsme zatlačili na jejich polovinu nenesla ovoce.´´ Bohužel je nutno podotknout, že náznaky šancí v druhé půli Chomutice měli a domácí hráči využívali jen brejkových akcí. Jenže hra Chomutic dnes byla špatná, nikdo z jejich hráčů nevyčníval a neměli chuť a sílu s tímto zápasem něco udělat. Chomutice tedy za celý druhý poločas branku nevstřelili, a proto odjížděly domů z prázdnou a s jasným cílem v dalším kole, když hrají doma, jednoznačně zvítězit a připsat si další tři body. V dnešním zápase se neprosadil ani Michálek Lukáš ani kapitán Jaroslav Novotný z Chomutic, o čemž jsem byl před zápasem přesvědčený. Kopidlno si trpělivou hrou po vstřelené brance připsalo do tabulky okresního přeboru pro ně velice důležité tři body. Tento zápas jsem jako expert tohoto kola netrefil.

Ohlasy k zápasu

FK Kopidlno B

Janda P.(vedoucí Kopidlna B): I když přijel soupeř který je na druhé příčce v tabulce tak jsme chtěli konečně naplno bodovat. Začali jsme s pěti hráči v obraně kde nás podpořil velmi dobře hrající Láďa Komárek z A týmu.Soupeř v prvním poločase trefil dvakrát konstrukci naší brány. Ve 44 minutě zahrával Pavel Zedek roh na který si naběhl Milan Šafařík a hlavou vstřelil krásný gól. Ve druhém poločase se hra přiostřila a rozhodčí rozdal několik žlutých karet. Nám se podařilo udržet čisté konto a tak jsme si mohli v této sezoně poprvé zakřičet vítězný pokřik. Chválím celé mužstvo které bojovalo od první do poslední minuty.Výborně hráli Komárkové Petr, Láďa a Honza.

TJ Sokol Chomutice

Kloutvor Miroslav (trenér Chomutic): Musíme se z tohoto zápasu poučit a zbývající domácí dva zápasy zahrát jak jiný fotbal, na který jsme byli doposud zvyklí, tak si vytvářet šance a hlavně vstřelit branky. Bez gólů nejde vyhrát! Gratuluji soupeři za bojovnost a obětavost, za kterou si 3 body z domácího zápasu opravdu zasloužili.