Jdi na obsah Jdi na menu

Kopidlno "B" - Chomutice 2:4

21. 8. 2017

FK Kopidlno „B“ – Chomutice 2:4 (pol.: 2:1)

Branky : 41. Novotný Jaroslav, 48. Lemberk Ondřej, 78. Šubrt Milan, 83. Budina Adam

Sestava:

V. Těšinský - M. Šubrt, L. Kloutvor, R. Ulrych, L. Huráň (63. M. Sedláček ), M. Plítek (46. J. Gabriel), O. Jezbera, T. Scháňko, O. Plítek, O. Lemberk (66. A. Budina), J. Novotný

V neděli 20. srpna se odehrálo první kolo III. třídy mužů, kdy Chomutické mužstvo jelo do Kopidlna. Nejdříve pár slov k Chomutickému týmu.  Letní příprava probíhala s tím, co bylo nebo spíše s tím co po pár špatných sezonách zbylo z týmu mužů. Letní příprava začala společně s dorostem pod taktovkou trenérů Ivo Kloutvora, Jiřího Macháčka a Jaroslava Novotného. Cílem přípravy bylo začít  budovat nový tým, kde nám jde zejména o to, aby se v Chomuticích opět hrát pro diváky líbivý fotbal.

Toto vše mělo za následek, že do Kopidlna přijelo mladé mužstvo, kdy nejstaršímu hráči v základní sestavě Chomutic bylo 27 let. V bráně nastoupil dorostenecký brankář Vít Těšinský, který se tak zhostil ihned na první kolo role brankářské jedničky. Zápas se od začátku hrál pod taktovkou Chomutických fotbalistů, kteří trpělivě drželi balon na svých kopačkách a snažili se vymyslet jak vyzrát na obranu domácích. Byli to však paradoxně domácí, kteří se po chybě v Chomutické obraně dostali již v 9. minutě do vedení, kdy střelou podél gólmana skóroval domácí kapitán Patrik Berounský.  Chomutický tým se dále snažil hrát svou hru, kdy se jim dařilo vytvářet gólové příležitosti, avšak klid v zakončení nebo přesnost vždy chyběla. Na druhé straně se také dostávali domácí hráči do brejkových situací, kde však naráželi na vynikajícího Těšínského v brance Chomutic. Ve 32. minutě však domací po další velké chybě v obraně hostí znovu udeřili a byl to znovu kapitán domácích Berounský, který tak zvýšil na 2:0. Ve 41. minutě se však již prosadili hosté z Chomutic po zatažení balónu po pravé straně Ondřejem Plítkem a kde zpětná přihrávka do penaltového prostoru našla Jaroslava Novotného. Ten jistým zakončením podél golmana upravil na poločasových 2:1 pro domácí.

Do druhého poločasu šlo mužstvo z Chomutic s tím, že pokud bude nadále hrát kombinačně jako v první půli, tak si musejí z Kopidlna odvézt 3 body. Domácí se po příchodu z kabiny nestačili ani rozkoukat a v  48. minutě bylo srovnáno na 2:2. Po chybě obránce a rychlému protiútoku zakončil Ondřej Lemberk.  Hosté dále tlačili a snažili se otočit výsledek na svou stranu, kdy však stále chybělo více jistoty v zakončení. Když nebyla jistota a přesnost, tak v 78. minutě se k hostujícím hráčům otočilo čelem to pověstné fotbalové štěstí, kdy po individuální akci kapitána Milana Šubrta byla jeho první střela zablokována. Poté do odraženého balónu stejný hráč jen ťukl hlavou směrem ke gólmanovi domácích, který laxním zákrokem propustil míč do sítě 2:3 pro Chomutice. Domácí se snažili o srovnání, ale všechny akce zneškodnila buď obrana Chomutic, nebo brankář Těšínský.  V 83. minutě tak přišla pojistka ze strany hostí. Po rychlé akci na levé straně, kdy šel balón po trase Novotný, Gabriel a Budina. Poslední jmenovaný udělal kličku gólmanovi domácích a do prázdné brány pohodlně zakončil na konečných 2:4 pro Chomutice. Zápas se již následně pouze v klidu dohrál.

Hlas trenéra: Musím pochválit všechny hráče za předvedenou hru, kdy už to nebyl z naší strany pouze „hurá“ fotbal, ale snažili jsme se hrát kombinačně a po zemi. Ano, prostor na zlepšování stále je, ale na to že se vlastně fotbal skoro znovu učíme hrát si myslím, že i kdyby výsledek nebyl takový jaký byl, tak se za předvedenou hru nemůžeme stydět. Druhé kolo již hrajeme na domácím hřišti, kdy doufám, že naše hra bude minimálně na stejné úrovni, jako byla v Kopidlně a fotbal nás tedy bude znovu bavit a budeme ho hrát s radostí.