Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbal - jaro 2016

28. 6. 2016

Fotbalové jaro zakončeno

V jarní části se rozběhly všechny soutěže od nejmladší přípravky až po nereligu mužů.

Začneme hodnocením mladší přípravky. Naše budoucí naděje nadále potvrzují velký vzestup v herním pojetí. Zápas od zápasu se jejich výkon zlepšuje, a za to můžeme poděkovat oboum trenérům Pavlovi Šmejdovi a Aleši Kloutvorovi. Je to jednak perfektní přístup k tréninkům, tak k zápasům. Oba dva dokázali toto mužstvo zvednout hlavně herně.

Další mužstvo je starší přípravka. Pod vedením Petra Bednáře, Martina Hladíka a Jiřího Barcala mají opět vynikající výsledky. Tento mančaft má do budoucna perspektivu. Je to dobrá rezerva pro soutěž žáků, které postupně doplňují a získávají zde cenné zkušenosti.

A jsme u mužstva žáků, kteří už hrají formou tabulek. Jak řekli trenéři Jiří Voňka a Pavel Michálek, celou soutěž se pohybovali na medailové pozici (3. místo) a až v posledních zápasech o medaile přišli a skončili na 4. místě. To si ale myslím je velice dobrý výsledek.

Další mužstvo je dorost, který překvapil. když do poslední chvíle hráli o prvenství v okresním přeboru dorostu. Rozhodl o tom až poslední zápas s Milíčevsí a Lužany, kde vzájemný souboj těsně prohráli a skončili na 2. místě.  Trenér Ivo Kloutvor a Jiří Macháček připravili toto mužstvo velice dobře a je škoda, že v závěru soutěže díky zraněním některých hráčů ze základu prakticky přišli o titul.

A je tu mužstvo mužů okresního přeboru. To mělo velice dobře rozehranou podzimní část, kdy byli pevně usazeni na vynikajícím 3. místě, ale skoro celé jaro se také potýkali se zraněními, takže na některé zápasy se doslova jak se říká "lepila sestava". Trenéři Miroslav Kloutvor a Jiří Scháňko spolu s mužstvem až do posledního zápasu stále bojovali o 3. místo, což by byl velmi dobrý výsledek. V závěrečném zápasu vedli dokonce po 1. poločase 0:2 ve Staré Pace, ale nakonec tento slibný náskok neudrželi a prakticky darovali třetí příčku sousedům ze Žlunic.

Máme tu poslední mužstvo, a to nereligu mužů. Ta zatím navazuje na své vynikající výsledky z minulé sezóny a stále bojují o přední příčky. Trenér Jiří Veselý má velmi zkušený kádr, který nahání každému soupeři strach. Doufáme, že jejich výkonnost bude trvat co nejdéle a v konečné podzimní části budou slavit nejlepší umístění.

Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem trenérům a lidem, kteří se točí okolo našeho fotbalového oddílu za velmi dobrou práci, což svědčí celkově o dobrých výsledcích a vynikajících umístěních všech mužstev.

Ještě jednou děkuji

předseda TJ Sokol Chomutice

Kloutvor Miroslav ml.

 

Náhledy fotografií ze složky Jaro 2016 - fotbal