Jdi na obsah Jdi na menu

Chomutice - Lužany

23. 4. 2015

První jarní zápas v Chomuticích začali domácí úvodním tlakem, který vyústil v několik slibných šancí, kde chyběl jen krůček k zakončení gólem. To se bohužel nestalo, a tak ve 4. minutě udeřili hosté. Z jediného brejku vstřelili nečekaně první gól zápasu na 0:1 pro hosty z Lužan. Domácí hráči ale jak se říká nesložili zbraně a ihned v 6. minutě odpověděli dorážkou v malém vápně hráčem z Chomutic Lukášem Huráněm a srovnali skóre na 1:1. Poté začal opět narůstat tlak domácích hráčů a z něho vytěžili chomutičtí hráči otočením skóre v jejich prospěch na 2:1, kdy stoper Jiří Voháňko poslal krásný pas na záložníka Michala Kloutvora, který nedal hostujícímu gólmanovi šanci a s přehledem zakončil. Vedení Chomutic povzbudilo domácí hráče k ještě lepšímu výkonu, a to nemohlo vyústit jinak než další pěknou brankou, kdy dostal domácí kapitán Jaroslav Novotný ideální přihrávku a jako zkušený útočník bez problémů skóroval na 3:1. Vedení domácích bylo zasloužené, a když do poločasu zvýšil skóre hlavou  na 4:1 Milan Šubrt po rohovém kopu, nebylo co řešit. Do druhé půle nastoupili obě mužstva s odhodláním stále ještě něco udělat s výsledkem. Lepší start měli opět hostující hráči z Lužan, kdy po chybné přihrávce domácího gólmana Tomáše Čapka (musíme podotknout, že tuto chybu v zápase odčinil skvělými zákroky, kde domácí družstvo podržel) snížili na 4:2, kdy hráč Lužan Michal Palát vstřelil svou druhou branku tohoto zápasu. Tato branka však domácí hráče nepoložila, ba naopak. Začali opět hrát důrazný fotbal a znovu navýšili tříbrankový rozdíl na 5:2 střelou domácího kapitána Jaroslava Novotného (ten je mimochodem nejlepším střelcem Zimního poháru a tímto gólem se vyhoupnul na nejlepšího střelce soutěže), a bylo jak se říká hotovo. Chomutickým hráčům to ale nestačilo, a poslední brankou na 6:2 upravil skóre obránce Tomáš Scháňko střelou z vápna, a dovršil tak zasloužené vítězství Chomutic. Ještě bych chtěl pochválit rozhodčí Petra Víta a pomezního Vojtěcha Mokošína za podaný bezchybný výkon.

Branky: Novotný 2, Huráň, Šubrt, Scháňko, Kloutvor – Palát 2